وفاداری مشتریان

خدمات کارت

یکی از اهداف اساسی باشگاه مشتریان، فعال کردن مشتریان و ایجاد حس وفاداری در مشتریان کنونی است. ایجاد وفاداری‌ که بوسیله فراهم کردن ارزشهایی فراتر از ارزشهای ذاتی کالا یا خدمات توسط شرکت پی گرفته می شود. با افزایش رقابت، تاسیس باشگاه مشتریان از یک انتخاب به یک ضرورت تبدیل شده است. سناریو باشگاه مشتریان مغز پردازنده آن است، و هر چه دقیق تر و حساب شده تر باشد، موفقیت کلوپ مشتریان تضمین شده تر است.
یادتان باشد که تعیین کننده ارزش واقعی محصول، درک و برداشت مشتری است نه درک مدیران کسب‌وکار و ما اعتقاد داریم علم تاسیس و هدایت باشگاه مشتریان یک “فن” است.
مشتریان قدیمی چون چاه نفتی است که باید اطلاعات آن استخراج شده و فرآوری گردد.
در ایران هم بسیاری از شرکتهای معتبر برای مشتریان خود از همین روش استفاده می‌کنند. اساس همه آنها اهدای کارت به مشتریان و ثبت امتیاز و استفاده مجدد آنها از امتیازات ثبت شده در خریدهای بعدی است. معمولاً در اجرای برنامه وفاداری به تمامی مشتریان فقط به دلیل خرید از آن برند تجاری، کارت فوق اهدا نمی‌شود. چون همانگونه که ثابت شده‌است بهتر است کسانی را درگیر چنین برنامه‌ای نمائیم که با چگونگی عملکرد آن آشنا باشد چراکه مشتریانی که با عملکرد چنین سیستمهایی آشنا نیستند کمتر به آن پاسخ مناسب می‌دهند. برای همین، مجموعه‌ها سقف خرید و یا درخواست مشتری برای عضویت در چنین سیستمی را ملاک قرار می‌دهند تا بتوانند افراد موثرتری را درگیر چنین برنامه‌ای نمایند و سود بهتری کسب نمایند.

شرکت رقم سازان نیز با توجه به اهميت مشتري بعنوان رکن اساسي تمامي کسب و کارها ، اين شرکت رويکرد سالهاي آتي خود را بر توسعه سيستمهاي مديريت روابط مشتري و بصورت تخصصي در زمينه برنامه هاي وفادارسازي مشتريان متمرکز نموده است.
اين شرکت با کادري مجرب قادر به طراحي و صدور انواع کارتهاي شناسايي پرسنلي،تخفيف،پارکينگ،رستوران،دانش آموزي و دانشجويي،عضويت ،بانک ،هديه،گارانتي و ... ميباشد.

انواع کارت

ساده (sample)
در اين نوع کارت هيچ نوع ابزار ذخيره سازي استفاده نشده وبراي تشخيص دستگاه هاي کارت خوان معمولا از بارکد استفاده ميشود. کارت PVC ساده در رنگهاي سفيد، قرمز، مشکي، طلايي ،نقره اي و شفاف در ايران موجود ميباشد. از نظر ضخامت کارتهاي PVC 760 ميکرون و 500 ميکرون از پر طرفدار ترين انواع کارت ميباشند ولي ضخامتهاي کمتر هم موجود ميباشد (ضخامت يک کارت عابر بانک 760 ميکرون ميباشد).
مغناطيسي (magnet)
در اين نوع کارتها يک نوار مغناطيسي در پشت کارت تعبيه شده که جهت نگهداري و ذخيره سازي اطلاعات صاحب کارت استفاده ميشود. کارتهاي Magnet در دونوع HICO و LICO ميباشندکه فرق اين دو نوع کارت در ميزان حافظه آنها است. شايان ذکر است که کارتهاي HICO از کيفيت و ظرفيت بيشتري برخوردار هستند. به عنوان مثال براي اين نوع کارتها به عابر بانک و بليط هاي مترو ميتوان اشاره کرد.
بدون نياز به تماس (contactless)
کارتهاي Contactless يا بدون تماس از انواع ديگر کارتهاي PVC هستند که احتياج به تماس مستقيم با دستگاههاي کارت خوان ندارند. به عنوان مثال در مورد اين کارتها به کارت اعتباري مترو ميتوان اشاره کرد. کارتهاي بدون تماس از نظر نوع و ميزان حافظه انواع متعدد دارند.
هوشمند (smart)
بهترين مثال براي اين نوع کارتها، کارت تلفن ميباشد، ولي به کارت هوشمند سوخت و سيم کارت هم ميتوان اشاره کرد. معمولا از اين نوع کارتها به دليل امنيت و ماندگاري در پروژه هاي ملي و يا در پروژه هايي که در سطح گسترده انجام ميشوند استفاده ميشود.